Bitcoin nasıl kazanılır?

Editör: Muhammet Kaboğlu
Bitcoin bildiğimiz gibi internette hızlıca büyüyen değeri artan sanal para. Bunu nasıl elde edebiliriz, onu anlatacağım.
Bitcoin elde etmenin iki yöntemi vardır. Birincisi çeşitli sitelerin görevlerini yaparak elde etme yada kendi Bitcoin madeninizi kurup, Bitcoin elde edebilirsiniz.

Birinci yöntem:
Çeşitli siteler size bazı görevler verir. Görevlerin aslında hepsi aynıdır. Bitcoin adresini yaz, sonra robot olmadığını onayla ve Bitcoin'ini cüzdanına at. Ama çoğunlukla bunu yönlendirme siteleri ile yaparlar. Site sizi başka sitelere yönlendirerek. Bitcoin kazanmanınızı sağlar.

İkinci yöntem: Mining
Biraz para harcayarak. Bitcoin madeni kurabilirsiniz. Peki bu maden olayı nasıl çalışıyor? Bilgisayarınız gücüne göre belirli işlemleri yaparak, Bitcoin üretiyor. Standart bir bilgisayardan bunu yapamazsınız. Bunlar güçlü bilgisayarlar ile gerçekleşir. O yüzden standart bir ekran kartından yapmaya çalışırsanız. Ekran kartınız hasar görebilir. Çünkü bu Bitcoin üretmek için sisteminiz haftalarca aylarca açık olmalı, tam güçle çalışmalı. Güç az harcayan bir ekran kartı, kartları kullanılmalıdır. Tabii tek ekran kartından pek, Bitcoin üretemezsiniz. Hatta harcadığı enerji parasını bile karşılayamazsınız. Bu yüzden enerji az harcayan ve güçlü ekran kartları kullanılır.


0 yorum:

Yorum Gönder